Се издава стан во Тафталиџе Скопје три соби 72m2 наместен

11530

Употребен

Се издава стан во Тафталиџе Скопје три соби 72m2 наместен. Се наоѓа во непосредна близина на Сити Мол. Овој стан во Карпош има две спални соби, комплетно уредена кујна со апарати, една бања, еден тоалет, тераса. Греењето е со сопствено парно.

Повеќе детали

500 €

Основни Карактеристики на стан во Тафталиџе 1 Скопје

Услуга Се издава
Имот .Стан
Ентериер Наместен
Држава Македонија
Град Скопје
Населба Тафталиџе 1
Површина m2 72
Соби 3
Кујна Комплетно опремена
Купатила 2
Балкон 1
Спрат Високо приземје
Греење Сопствено парно
Клима уред Дa
Паркинг Дa
Двор Да
Интернет и кабелска ТВ Дa

Повеќе информации за стан во Тафталиџе 1 Скопје

-

Населбата Тафталиџе 1 е идеална по многу нешта, но би ги издвоиле, брзата комуникација со центарот на градот и излезите од Скопје према западниот и источниот дел на Македонија. Тафталиџе 1 има доста паркови, зеленило и игралишта. Набавките можете да ги правите во локалниот шопинг центар, како и во некоја од продавниците на Тинекс, СП Маркет, КАМ, Рептил и Рамстор. Во Тафталиџе 1 имате градинка, основно и средно училиште, а доколку се јави потреба во близина имате и здравствен дом. Стапката на криминал во Тафталиџе 1 е многу ниска и овозможува сигурен и мирен живот. Повеќе фитнес и спортски или јога центри, ролер и велосипедски патеки овозможуваат здрав и активен живот во Тафталиџе 1. Покрај брзите сообраќајници, големиот број автобуски линии овозможуваат брза и постојана комуникација на Тафталиџе 1 со останатите делови од Македонија и градот Скопје.

прегледи

No customer reviews for the moment.

напиши преглед

Се издава стан во Тафталиџе Скопје три соби 72m2 наместен

Се издава стан во Тафталиџе Скопје три соби 72m2 наместен

Се издава стан во Тафталиџе Скопје три соби 72m2 наместен. Се наоѓа во непосредна близина на Сити Мол. Овој стан во Карпош има две спални соби, комплетно уредена кујна со апарати, една бања, еден тоалет, тераса. Греењето е со сопствено парно.

30 други понуди во истата категорија: