Се издава куќа во Тафталиџе Скопје десет соби 480m2 празна зголеми

Се издава куќа во Тафталиџе Скопје десет соби 480m2 празна

11173

Употребен

Се издава куќа во Тафталиџе Скопје десет соби 480m2 празна. Куќата има двор на располагање со површина од 180m2. Оваа куќа на три ката во Тафталиџе има десет соби, четири бањи, два балкона.

Повеќе детали

2,200 €

Основни Карактеристики на куќа во Тафталиџе 1 Скопје

Услуга Се издава
Имот Куќа
Ентериер Празен
Држава Македонија
Град Скопје
Населба Тафталиџе 1
Површина m2 480
Соби 10
Купатила 2
Балкон 2

Повеќе информации за куќа во Тафталиџе 1 Скопје

-

Населбата Тафталиџе 1 е идеална по многу нешта, но би ги издвоиле, брзата комуникација со центарот на градот и излезите од Скопје према западниот и источниот дел на Македонија. Тафталиџе 1 има доста паркови, зеленило и игралишта. Набавките можете да ги правите во локалниот шопинг центар, како и во некоја од продавниците на Тинекс, СП Маркет, КАМ, Рептил и Рамстор. Во Тафталиџе 1 имате градинка, основно и средно училиште, а доколку се јави потреба во близина имате и здравствен дом. Стапката на криминал во Тафталиџе 1 е многу ниска и овозможува сигурен и мирен живот. Повеќе фитнес и спортски или јога центри, ролер и велосипедски патеки овозможуваат здрав и активен живот во Тафталиџе 1. Покрај брзите сообраќајници, големиот број автобуски линии овозможуваат брза и постојана комуникација на Тафталиџе 1 со останатите делови од Македонија и градот Скопје.

прегледи

No customer reviews for the moment.

напиши преглед

Се издава куќа во Тафталиџе Скопје десет соби 480m2 празна

Се издава куќа во Тафталиџе Скопје десет соби 480m2 празна

Се издава куќа во Тафталиџе Скопје десет соби 480m2 празна. Куќата има двор на располагање со површина од 180m2. Оваа куќа на три ката во Тафталиџе има десет соби, четири бањи, два балкона.

30 други понуди во истата категорија: