For sale Apartment in Center Skopje three rooms 93m2 Macedonia

11736

Used

For sale Apartment in Center Skopje three rooms 93m2. The apartment is on the 4th floor with elevator. This apartment in Center Skopje has two bedrooms, one spacy 20m2 living room, one bathroom, one guest toilet, two balconies. Orientation: East-West.

More details

Add to wishlist

Data sheet на apartment во Centar Skopje

Service For sale
Property Apartment
State of property Renovated
Furnish Empty
Country Macedonia
City Skopje
Neighborhood Centar
Space m2 93
Rooms (total) 3 (2 bedrooms)
Kitchen Fully equipped
Bathrooms 2
Balcony 2 balconies (8m2)
Floor 4
Elevator Yes
Air conditioner Yes
Garage No
Parking space Yes
Cellar yes (6m2)

More info за apartment во Centar Skopje

-

Населбата Centar е идеална по многу нешта, но би ги издвоиле, брзата комуникација со центарот на градот и излезите од Skopje према западниот и источниот дел на Македонија. Centar има доста паркови, зеленило и игралишта. Набавките можете да ги правите во локалниот шопинг центар, како и во некоја од продавниците на Тинекс, СП Маркет, КАМ, Рептил и Рамстор. Во Centar имате градинка, основно и средно училиште, а доколку се јави потреба во близина имате и здравствен дом. Стапката на криминал во Centar е многу ниска и овозможува сигурен и мирен живот. Повеќе фитнес и спортски или јога центри, ролер и велосипедски патеки овозможуваат здрав и активен живот во Centar. Покрај брзите сообраќајници, големиот број автобуски линии овозможуваат брза и постојана комуникација на Centar со останатите делови од Македонија и градот Skopje.

Reviews

No customer reviews for the moment.

Write a review

For sale Apartment in Center Skopje three rooms 93m2 Macedonia

For sale Apartment in Center Skopje three rooms 93m2 Macedonia

For sale Apartment in Center Skopje three rooms 93m2. The apartment is on the 4th floor with elevator. This apartment in Center Skopje has two bedrooms, one spacy 20m2 living room, one bathroom, one guest toilet, two balconies. Orientation: East-West.

30 other products in the same category: