For sale Apartment in Center Skopje duplex 62m2 empty Macedonia zoom

For sale Apartment in Center Skopje duplex 62m2 empty Macedonia

11477

Used

For sale Apartment in Center Skopje duplex 62m2 empty. The apartment is only 20m from the Catholic church on Rosa Luxemburg street. This apartment in Center is on the fifth floor (attic) with elevator and balcony. Orientation: North.

More details

66,000 €

Add to wishlist

Data sheet на apartment во Centar Univerzalna Sala Skopje

Service For sale
Property Apartment
State of property In a new building
Furnish Empty
Country Macedonia
City Skopje
Neighborhood Centar Univerzalna Sala
Space m2 62
Rooms (total) 2 (1 bedroom)
Bathrooms 1
Balcony 1
Floor 5
Elevator Yes

More info за apartment во Centar Univerzalna Sala Skopje

-

Населбата Centar Univerzalna Sala е идеална по многу нешта, но би ги издвоиле, брзата комуникација со центарот на градот и излезите од Skopje према западниот и источниот дел на Македонија. Centar Univerzalna Sala има доста паркови, зеленило и игралишта. Набавките можете да ги правите во локалниот шопинг центар, како и во некоја од продавниците на Тинекс, СП Маркет, КАМ, Рептил и Рамстор. Во Centar Univerzalna Sala имате градинка, основно и средно училиште, а доколку се јави потреба во близина имате и здравствен дом. Стапката на криминал во Centar Univerzalna Sala е многу ниска и овозможува сигурен и мирен живот. Повеќе фитнес и спортски или јога центри, ролер и велосипедски патеки овозможуваат здрав и активен живот во Centar Univerzalna Sala. Покрај брзите сообраќајници, големиот број автобуски линии овозможуваат брза и постојана комуникација на Centar Univerzalna Sala со останатите делови од Македонија и градот Skopje.

Reviews

No customer reviews for the moment.

Write a review

For sale Apartment in Center Skopje duplex 62m2 empty Macedonia

For sale Apartment in Center Skopje duplex 62m2 empty Macedonia

For sale Apartment in Center Skopje duplex 62m2 empty. The apartment is only 20m from the Catholic church on Rosa Luxemburg street. This apartment in Center is on the fifth floor (attic) with elevator and balcony. Orientation: North.

30 other products in the same category: