Apartment for sale in Taftalidze Skopje two rooms 61m2 Macedonia zoom

Apartment for sale in Taftalidze Skopje two rooms 61m2 Macedonia

11236

Used

Apartment for sale in Taftalidze Skopje two rooms 61m2 Macedonia. The apartment is on the third floor with balcony, has one bedroom and one bathroom.

More details

57,500 €

Add to wishlist

Data sheet на apartment во Taftalidze 1 Skopje

Service For sale
Property Apartment
State of property In a new building
Country Macedonia
City Skopje
Neighborhood Taftalidze 1
Space m2 60
Rooms (total) 2 (1 bedroom)
Bathrooms 1
Balcony да
Floor 3
Elevator Yes

More info за apartment во Taftalidze 1 Skopje

-

Населбата Taftalidze 1 е идеална по многу нешта, но би ги издвоиле, брзата комуникација со центарот на градот и излезите од Skopje према западниот и источниот дел на Македонија. Taftalidze 1 има доста паркови, зеленило и игралишта. Набавките можете да ги правите во локалниот шопинг центар, како и во некоја од продавниците на Тинекс, СП Маркет, КАМ, Рептил и Рамстор. Во Taftalidze 1 имате градинка, основно и средно училиште, а доколку се јави потреба во близина имате и здравствен дом. Стапката на криминал во Taftalidze 1 е многу ниска и овозможува сигурен и мирен живот. Повеќе фитнес и спортски или јога центри, ролер и велосипедски патеки овозможуваат здрав и активен живот во Taftalidze 1. Покрај брзите сообраќајници, големиот број автобуски линии овозможуваат брза и постојана комуникација на Taftalidze 1 со останатите делови од Македонија и градот Skopje.

Reviews

No customer reviews for the moment.

Write a review

Apartment for sale in Taftalidze Skopje two rooms 61m2 Macedonia

Apartment for sale in Taftalidze Skopje two rooms 61m2 Macedonia

Apartment for sale in Taftalidze Skopje two rooms 61m2 Macedonia. The apartment is on the third floor with balcony, has one bedroom and one bathroom.

30 other products in the same category: