Online only

For sale house in Vizbegovo Skopje eleven rooms 280m2 furnished Macedonia

11286

Used

For sale house in Vizbegovo Skopje eleven rooms 280m2 furnished. The house has seven bedrooms, three bathrooms, large 400m2 yard.

More details

Add to wishlist

Data sheet на house во Vizbegovo Skopje

Service For sale
Property House
Furnish Furnished
Country Macedonia
City Skopje
Neighborhood Vizbegovo
Space m2 60
Rooms (total) 11
Kitchen Fully equipped
Bathrooms 3
Floor 2
Parking space Yes
Yard да

More info за house во Vizbegovo Skopje

-

Населбата Vizbegovo е идеална по многу нешта, но би ги издвоиле, брзата комуникација со центарот на градот и излезите од Skopje према западниот и источниот дел на Македонија. Vizbegovo има доста паркови, зеленило и игралишта. Набавките можете да ги правите во локалниот шопинг центар, како и во некоја од продавниците на Тинекс, СП Маркет, КАМ, Рептил и Рамстор. Во Vizbegovo имате градинка, основно и средно училиште, а доколку се јави потреба во близина имате и здравствен дом. Стапката на криминал во Vizbegovo е многу ниска и овозможува сигурен и мирен живот. Повеќе фитнес и спортски или јога центри, ролер и велосипедски патеки овозможуваат здрав и активен живот во Vizbegovo. Покрај брзите сообраќајници, големиот број автобуски линии овозможуваат брза и постојана комуникација на Vizbegovo со останатите делови од Македонија и градот Skopje.

Reviews

No customer reviews for the moment.

Write a review

For sale house in Vizbegovo Skopje eleven rooms 280m2 furnished Macedonia

For sale house in Vizbegovo Skopje eleven rooms 280m2 furnished Macedonia

For sale house in Vizbegovo Skopje eleven rooms 280m2 furnished. The house has seven bedrooms, three bathrooms, large 400m2 yard.

3 other products in the same category: