For rent Apartment in Karposh Skopje three rooms 50m2 furnished Macedonia

11266

Used

For rent Apartment in Karposh Skopje three rooms 50m2 furnished. The apartment is completley renovated. This apartment in Karposh Skopje has two bedrooms,  equipped kitchen with utensils and one bathroom.

More details

290 €

Add to wishlist

Data sheet на apartment во Karpos 2 Skopje

Service For rent
Property Apartment
State of property Renovated
Furnish Furnished
Country Macedonia
City Skopje
Neighborhood Karpos 2
Space m2 42
Rooms (total) 3 (2 bedrooms)
Kitchen Fully equipped
Bathrooms 1

More info за apartment во Karpos 2 Skopje

-

Населбата Karpos 2 е идеална по многу нешта, но би ги издвоиле, брзата комуникација со центарот на градот и излезите од Skopje према западниот и источниот дел на Македонија. Karpos 2 има доста паркови, зеленило и игралишта. Набавките можете да ги правите во локалниот шопинг центар, како и во некоја од продавниците на Тинекс, СП Маркет, КАМ, Рептил и Рамстор. Во Karpos 2 имате градинка, основно и средно училиште, а доколку се јави потреба во близина имате и здравствен дом. Стапката на криминал во Karpos 2 е многу ниска и овозможува сигурен и мирен живот. Повеќе фитнес и спортски или јога центри, ролер и велосипедски патеки овозможуваат здрав и активен живот во Karpos 2. Покрај брзите сообраќајници, големиот број автобуски линии овозможуваат брза и постојана комуникација на Karpos 2 со останатите делови од Македонија и градот Skopje.

Reviews

No customer reviews for the moment.

Write a review

For rent Apartment in Karposh Skopje three rooms 50m2 furnished Macedonia

For rent Apartment in Karposh Skopje three rooms 50m2 furnished Macedonia

For rent Apartment in Karposh Skopje three rooms 50m2 furnished. The apartment is completley renovated. This apartment in Karposh Skopje has two bedrooms,  equipped kitchen with utensils and one bathroom.

30 other products in the same category: