For rent Apartment in Kapishtec Skopje two rooms 43m2 furnished Macedonia

11399

Used

For rent Apartment in Kapishtec Skopje two rooms 43m2 furnished. This apartment in Kapishtec Skopje has one bedroom, equipped kitchen with utensils, one bathroom.

More details

230 €

Add to wishlist

Data sheet на apartment во Centar Kapistec Skopje

Service For rent
Property Apartment
State of property In a new building
Furnish Furnished
Country Macedonia
City Skopje
Neighborhood Centar Kapistec
Space m2 42
Rooms (total) 2 (1 bedroom)
Kitchen Fully equipped
Bathrooms 1
Floor 1
Internet and Cabel TV Yes

More info за apartment во Centar Kapistec Skopje

-

Населбата Centar Kapistec е идеална по многу нешта, но би ги издвоиле, брзата комуникација со центарот на градот и излезите од Skopje према западниот и источниот дел на Македонија. Centar Kapistec има доста паркови, зеленило и игралишта. Набавките можете да ги правите во локалниот шопинг центар, како и во некоја од продавниците на Тинекс, СП Маркет, КАМ, Рептил и Рамстор. Во Centar Kapistec имате градинка, основно и средно училиште, а доколку се јави потреба во близина имате и здравствен дом. Стапката на криминал во Centar Kapistec е многу ниска и овозможува сигурен и мирен живот. Повеќе фитнес и спортски или јога центри, ролер и велосипедски патеки овозможуваат здрав и активен живот во Centar Kapistec. Покрај брзите сообраќајници, големиот број автобуски линии овозможуваат брза и постојана комуникација на Centar Kapistec со останатите делови од Македонија и градот Skopje.

Reviews

No customer reviews for the moment.

Write a review

For rent Apartment in Kapishtec Skopje two rooms 43m2 furnished Macedonia

For rent Apartment in Kapishtec Skopje two rooms 43m2 furnished Macedonia

For rent Apartment in Kapishtec Skopje two rooms 43m2 furnished. This apartment in Kapishtec Skopje has one bedroom, equipped kitchen with utensils, one bathroom.

30 other products in the same category: