Се издава стан во Тафталиџе 1 Скопје три соби 70m2 наместен

11073

New product

Се издава стан во Тафталиџе 1 Скопје три соби 70m2 наместен. Станот се наоѓа на приземје во помала индивидуална зграда со сопствен двор од 40m2 и гаражно место на располагање.

More details

400 €

Add to wishlist

Data sheet на apartment во Taftalidze 1 Skopje

Service For rent
Property Apartment
Furnish Furnished
Country Macedonia
City Skopje
Neighborhood Taftalidze 1
Space m2 70
Rooms (total) 3 (2 bedrooms)
Kitchen Fully equipped
Bathrooms 2
Floor Ground Floor
Heating Geothermal heat pump
Air conditioner Yes
Garage Yes
Yard Yes

More info за apartment во Taftalidze 1 Skopje

-

Населбата Taftalidze 1 е идеална по многу нешта, но би ги издвоиле, брзата комуникација со центарот на градот и излезите од Skopje према западниот и источниот дел на Македонија. Taftalidze 1 има доста паркови, зеленило и игралишта. Набавките можете да ги правите во локалниот шопинг центар, како и во некоја од продавниците на Тинекс, СП Маркет, КАМ, Рептил и Рамстор. Во Taftalidze 1 имате градинка, основно и средно училиште, а доколку се јави потреба во близина имате и здравствен дом. Стапката на криминал во Taftalidze 1 е многу ниска и овозможува сигурен и мирен живот. Повеќе фитнес и спортски или јога центри, ролер и велосипедски патеки овозможуваат здрав и активен живот во Taftalidze 1. Покрај брзите сообраќајници, големиот број автобуски линии овозможуваат брза и постојана комуникација на Taftalidze 1 со останатите делови од Македонија и градот Skopje.

Reviews

No customer reviews for the moment.

Write a review

Се издава стан во Тафталиџе 1 Скопје три соби 70m2 наместен

Се издава стан во Тафталиџе 1 Скопје три соби 70m2 наместен

Се издава стан во Тафталиџе 1 Скопје три соби 70m2 наместен. Станот се наоѓа на приземје во помала индивидуална зграда со сопствен двор од 40m2 и гаражно место на располагање.

30 other products in the same category: