For rent studio flat in Taftalidze Skopje one studio room 42m2 furnished Macedonia

11277

Used

For rent studio flat in Taftalidze Skopje one studio room 42m2 furnished. The studio is on ground floor with fully equipped kitchen with utensils one bathroom, air conditioner, etc.

More details

240 €

Add to wishlist

Data sheet на studio flat во Taftalidze 1 Skopje

Service For rent
Property Studio flat
State of property In a new building
Furnish Furnished
Country Macedonia
City Skopje
Neighborhood Taftalidze 1
Space m2 33
Rooms (total) 1
Kitchen Fully equipped
Bathrooms 1
Floor Ground Floor
Heating Central Heating
Air conditioner Yes

More info за studio flat во Taftalidze 1 Skopje

-

Населбата Taftalidze 1 е идеална по многу нешта, но би ги издвоиле, брзата комуникација со центарот на градот и излезите од Skopje према западниот и источниот дел на Македонија. Taftalidze 1 има доста паркови, зеленило и игралишта. Набавките можете да ги правите во локалниот шопинг центар, како и во некоја од продавниците на Тинекс, СП Маркет, КАМ, Рептил и Рамстор. Во Taftalidze 1 имате градинка, основно и средно училиште, а доколку се јави потреба во близина имате и здравствен дом. Стапката на криминал во Taftalidze 1 е многу ниска и овозможува сигурен и мирен живот. Повеќе фитнес и спортски или јога центри, ролер и велосипедски патеки овозможуваат здрав и активен живот во Taftalidze 1. Покрај брзите сообраќајници, големиот број автобуски линии овозможуваат брза и постојана комуникација на Taftalidze 1 со останатите делови од Македонија и градот Skopje.

Reviews

No customer reviews for the moment.

Write a review

For rent studio flat in Taftalidze Skopje one studio room 42m2 furnished Macedonia

For rent studio flat in Taftalidze Skopje one studio room 42m2 furnished Macedonia

For rent studio flat in Taftalidze Skopje one studio room 42m2 furnished. The studio is on ground floor with fully equipped kitchen with utensils one bathroom, air conditioner, etc.

30 other products in the same category: