For rent studio apartment in Taftalidze Skopje one room 37m2 furnished Macedonia zoom

For rent studio apartment in Taftalidze Skopje one room 37m2 furnished Macedonia

11220

Used

For rent studio apartment in Taftalidze Skopje one room 37m2 furnished. The apartment is in a new building on the second floor. This apartment in Taftalidze 1 Skopje has one room and one bathroom.

More details

200 €

Add to wishlist

Data sheet на studio flat во Taftalidze 1 Skopje

Service For rent
Property Studio flat
State of property In a new building
Furnish Furnished
Country Macedonia
City Skopje
Neighborhood Taftalidze 1
Space m2 60
Rooms (total) 1
Kitchen Fully equipped
Bathrooms 1
Floor 2
Elevator Yes

More info за studio flat во Taftalidze 1 Skopje

-

Населбата Taftalidze 1 е идеална по многу нешта, но би ги издвоиле, брзата комуникација со центарот на градот и излезите од Skopje према западниот и источниот дел на Македонија. Taftalidze 1 има доста паркови, зеленило и игралишта. Набавките можете да ги правите во локалниот шопинг центар, како и во некоја од продавниците на Тинекс, СП Маркет, КАМ, Рептил и Рамстор. Во Taftalidze 1 имате градинка, основно и средно училиште, а доколку се јави потреба во близина имате и здравствен дом. Стапката на криминал во Taftalidze 1 е многу ниска и овозможува сигурен и мирен живот. Повеќе фитнес и спортски или јога центри, ролер и велосипедски патеки овозможуваат здрав и активен живот во Taftalidze 1. Покрај брзите сообраќајници, големиот број автобуски линии овозможуваат брза и постојана комуникација на Taftalidze 1 со останатите делови од Македонија и градот Skopje.

Reviews

No customer reviews for the moment.

Write a review

For rent studio apartment in Taftalidze Skopje one room 37m2 furnished Macedonia

For rent studio apartment in Taftalidze Skopje one room 37m2 furnished Macedonia

For rent studio apartment in Taftalidze Skopje one room 37m2 furnished. The apartment is in a new building on the second floor. This apartment in Taftalidze 1 Skopje has one room and one bathroom.

30 other products in the same category: